
Trwa Przebudowa drogi Powiatowej Siemiradz – Stary Kobylnik
16 maja, 2024Z przyjemnością informujemy, że prace nad przebudową odcinka drogi o długości 3,3 km między Siemiradzem a Starym Kobylnikiem znajdują się w zaawansowanym etapie!
Koszt całej inwestycji wynosi 4,1 mln złotych, a aż 95% tej kwoty pokrywa dofinansowanie z Rządowego Programu “Polski Ład”. To ogromne wsparcie dla naszej lokalnej społeczności!
Powiat Białobrzeski oraz Gmina Stara Błotnica zaangażowały się w projekt, zapewniając wkład własny w równych proporcjach – po 50%.
Aktualnie w fazie końcowej są prace ziemne, w tym wykopy rowów oraz wykończenie zjazdów do posesji i pod koroną jezdni. Dodatkowo, trwają niezbędne poszerzenia jezdni, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort podróżowania.
Przebudowa obejmuje także ułożenie 2 warstw asfaltu, wykonanie poboczy oraz zjazdów do posesji, co zapewni wyższą jakość nawierzchni i bezpieczeństwo na drodze. Niezapomnianym elementem jest również wykonanie niezbędnego odwodnienia drogi, co pozwoli uniknąć problemów związanych z opadami deszczu oraz zapewni stabilność infrastruktury drogowej na długie lata.
Inwestycja była monitorowana przez Sylwestra Korgula – Starostę Białobrzeskiego, Marcina Kozdracha – Wójta Gminy Stara Błotnica, Beatę Lubecką Zgiep – Radną Powiatu Białobrzeskiego oraz Radnymi z Gminy Stara Błotnica – Tomasza Jurczaka i Sebastiana Siurnika, a także sołtysa wsi Siemiradz – Krzysztofa Jaworskiego. Omawiane były postępy prac oraz ewentualne problemy.