remont drogi

Prace budowlane na przebudowywanych odcinkach dróg powiatowych.

25 września, 2020 Wyłączono przez admin

Postępują prace budowlane na przebudowywanych odcinkach dróg powiatowych.

Trwają prace na drodze Młodynie – Bukówno. Roboty budowlane są na bardzo wysokim poziomie zaawansowania. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych przebudowywany jest odcinek drogi od Kozłowa, przez Bukówno do Młodyń Dolnych w gminie Radzanów o długości 1,2 kilometra.

Wykonawca położył już pierwszą warstwę asfaltu. Drogowcy wymieniają także przepusty, wykonywane są zjazdy do posesji i czyszczone rowy.

– Kiedy ten etap się skończy będzie układana ostatnia warstwa nawierzchni i wykonywane pobocza – mówi Sylwester Korgul, starosta białobrzeski. – Wykonawca na prace ma czas do 30 października, ale myślę, że uda się skończyć dwa tygodnie wcześniej.

Inwestycja będzie kosztować około 559 tysięcy złotych, 70 procent kwoty to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę pieniędzy zagwarantowano w budżetach Starostwa Powiatowego i Urządu Gminy Radzanów.

– Teraz przebudowany zostanie odcinek, który jest w najgorszym stanie. To też odcinek, którym mieszkańcy dojeżdżają do kościoła w Bukównie, dalej do Urzędu Gminy. Przy tej drodze jest też jednostka straży pożarnej – mówi Sylwester Korgul, starosta białobrzeski. – W kolejnych latach remontowane będą kolejne fragmenty tej drogi – dodaje.