Prace budowlane na przebudowywanych odcinkach dróg powiatowych.

Prace budowlane na przebudowywanych odcinkach dróg powiatowych.

25 września, 2020 Wyłącz przez admin

Postępują prace budowlane na przebudowywanych odcinkach dróg powiatowych.

Trwają prace na drodze Młodynie – Bukówno. Roboty budowlane są na bardzo wysokim poziomie zaawansowania. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych przebudowywany jest odcinek drogi od Kozłowa, przez Bukówno do Młodyń Dolnych w gminie Radzanów o długości 1,2 kilometra.

Wykonawca położył już pierwszą warstwę asfaltu. Drogowcy wymieniają także przepusty, wykonywane są zjazdy do posesji i czyszczone rowy.

– Kiedy ten etap się skończy będzie układana ostatnia warstwa nawierzchni i wykonywane pobocza – mówi Sylwester Korgul, starosta białobrzeski. – Wykonawca na prace ma czas do 30 października, ale myślę, że uda się skończyć dwa tygodnie wcześniej.

Inwestycja będzie kosztować około 559 tysięcy złotych, 70 procent kwoty to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę pieniędzy zagwarantowano w budżetach Starostwa Powiatowego i Urządu Gminy Radzanów.

– Teraz przebudowany zostanie odcinek, który jest w najgorszym stanie. To też odcinek, którym mieszkańcy dojeżdżają do kościoła w Bukównie, dalej do Urzędu Gminy. Przy tej drodze jest też jednostka straży pożarnej – mówi Sylwester Korgul, starosta białobrzeski. – W kolejnych latach remontowane będą kolejne fragmenty tej drogi – dodaje.