Pierwsza Dama RP z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Olszynka”

29 września, 2021 Wyłączono przez admin

Jak przekonuje Kadra i Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Olszynka” datę 28 września 2021 roku zapamiętają na długie lata. Tego dnia do miejsca ich codziennego funkcjonowania, pracy i rehabilitacji społecznej przybyła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda.

Pani Prezydentowa spotkała się z uczestnikami poszczególnych pracowni, poznając specyfikę ich pracy i codziennych zajęć. W czasie spotkania zapoznała się także z problemami, z którymi podczas pandemii borykają się osoby z niepełnosprawnością. Pierwsza Dama RP obejrzała także wystawę przedstawiającą efekty wieloletnich starań uczestników i kadry, gdzie można było zobaczyć wyroby ceramiczne, kartki okolicznościowe, szyte maskotki i niezwykłe anioły.

Dziękuję za to spotkanie, za tą rodzinną, przyjazną atmosferę, która tu panuje i którą się tu czuje i mam nadzieję do zobaczenia – zakończyła Agata Kornhauser-Duda, zapraszając społeczność warsztatu do Pałacu Prezydenckiego.

Perspektywa wizyty w siedzibie Prezydenta RP w Warszawie wzbudziła wiele radości wśród podopiecznych naszej jednostki.

Podczas wizyty Pani Prezydentowej w Warsztacie Terapii Zajęciowej towarzyszyli jej Kierownik WTZ Zofia Sikora, Starosta Sylwester Korgul, Wicestarosta Bartłomiej Kowalczyk oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Teresa Gołębiowska.

Relacja z wizyty dostępna jest także na oficjalnej stronie Prezydenta RP: prezydent.pl