Narodowe Czytanie z udziałem Pierwszej Damy

4 października, 2021 Wyłączono przez admin

Od 2012 roku pod patronatem Pary Prezydenckiej w Polsce organizowana jest akcja Narodowego Czytania. Jej celem jest popularyzowanie literatury polskiej i krzewienie idei czytelnictwa. Co roku w przedsięwzięciu tym bierze udział coraz więcej osób i podmiotów, pokazujących, że nasza literatura jest naprawdę ciekawa i godna uwagi.

Dotychczas czytano już na głos między innymi „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, fragmenty Trylogii i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Wyjątkowa odsłona 10. jubileuszowej edycji Narodowego Czytania miała miejsce 28 września 2021 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach, gdzie wspólnie ze społecznością szkolną, rodzicami, przedstawicielami samorządu i służb mundurowych “Moralność Pani Dulskiej” czytała Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

– Cieszę się, że mogę być u Państwa, razem ze szkolną społecznością. Gratuluję Wam, moi drodzy świetnej interpretacji „Moralność Pani Dulskiej”, dziękuję nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów – mówiła Pierwsza Dama, dziękując za zaproszenie do wspólnego czytania.

Pani Prezydentowa spotkała się także z Dyrekcją oraz Wicedyrektorkami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach, gdzie poruszono bieżące kwestie związane z oświatą i wychowaniem. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele lokalnego samorządu: Starosta Białobrzeski Sylwester Korgul oraz Wicestarosta Bartłomiej Kowalczyk.