Eliminacje Powiatowe XLIII Ogólnopolskiego
Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

21 kwietnia, 2022 Wyłączono przez admin

W dniu 20 kwietnia 2022 roku, po dwuletniej przerwie, odbyły się Eliminacje Powiatowe XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych w kategoriach: grupa I – 10 – 12 lat ( rocznik 2010 i młodsi) i grupa II – (pozostali uczniowie). Celem turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. W turnieju wzięło udział 2 szkoły w kategorii I i 4 szkoły w kategorii II.

Ze względu na późny termin ogłoszenia turnieju przebiegał on tylko w jednym z trzech etapów: test pisemny, nie było jazdy rowerem na torze przeszkód oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawody – test pisemny – odbyły się dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Iwony Śliwy na świetlicy szkolnej w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Białobrzegach wraz z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, a trzy drużyny z najlepszym wynikiem otrzymały puchary. Przyznano także statuetki dla najlepszych zawodników, którzy zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Białobrzegach, które reprezentował Starosta Powiatu Białobrzeskiego Sylwester Korgul, Naczelnik Wydziału EZKiS Grażyna Wieteska oraz pracownik wydziału Magdalena Wąsik. Komendę Powiatową Policji reprezentowali: sierżant Magdalena Zawadzka – Miros, sierżant sztabowy Sebastian Tepiński, sierżant sztabowy Krzysztof Kozłowski oraz sierżant Mateusz Ofiara.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

drużynowo:
kat. grupa I – 10 -1 2 lat

I miejsce PSP w Białobrzegach
II miejsce PSP w Starym Goździe

kat. Grupa II – pozostali uczniowie

I miejsce PSP w Starych Sieklukach
II miejsce PSP w Suchej
III miejsce PSP w Białobrzegach
IV miejsce PSP w Starym Goździe

indywidualnie:
kat. grupa I
Oliwier Skowroński – PSP w Białobrzegach
kat. grupa II
Szymon Siurnik – PSP w Sucha

Z każdej kategorii wiekowej jedna drużyna będzie, reprezentować nasz powiat w Eliminacjach Rejonowych w Jedlińsku w dniu 28 kwietnia 2022r.