Obraz z podpisania umowy

Umowa na realizację zadań w ramach programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2020

4 września, 2020 Wyłączono przez admin

Starosta Sylwester Korgul oraz Wicestarosta Bartłomiej Kowalczyk podpisali umowę na realizację zadań w ramach programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2020. To kolejna inicjatywa Zarządu Powiatu Białobrzeskiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w ramach opieki społecznej skierowanej do osób z niepełnosprawnościami.

„Opieka wytchnieniowa” to rządowy program, który powstał po to, by choć w pewnym stopniu odciążyć opiekunów osób niepełnosprawnych. Jako samorząd dostrzegamy fakt, że codzienna opieka nad osobą z niepełnosprawnością to wielkie wyzwanie. Opiekunowie często nie mają czasu dla siebie, są zmęczeni, a przecież każdy potrzebuje oddechu i odpoczynku, dlatego też złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tych zadań i ogłosiliśmy konkurs dla wyspecjalizowanych organizacji pozarządowych, które mogłyby w tym zakresie wspomóc mieszkańców Powiatu Białobrzeskiego. – mówi Bartłomiej Kowalczyk, wicestarosta.

W ramach naboru Powiat Białobrzeski pozyskał środki finansowe z Funduszu Solidarnościowego. Kwota dofinansowania to 216 000 zł.

W ramach otwartego konkursu ofert komisja dokonała wyboru realizatora zadań – została nim Fundacja Sportu Zdrowia i Turystyki EST z siedzibą w Warszawie, która zaproponowała szeroki zakres działań, a także wykazała się dużym doświadczeniem w realizowaniu podobnych projektów społecznych.