obraz Projek Zdalna Szkoła

Powiat Białobrzeski uzyskał dotację w ramach programu Zdalna Szkoła.

20 kwietnia, 2020 Wyłączono przez admin

Powiat Białobrzeski uzyskał dotację w ramach programu Zdalna Szkoła.

Zarząd Powiatu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 złożył wniosek, w którym zawnioskował o kwotę dofinansowania w wysokości 69 844,32 zł. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

W ramach otrzymanego dofinansowania Powiat Białobrzeski zakupi 26 laptopów, które zostaną przekazane uczniom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.
W ramach puli 186 mln zł samorządy w Polsce mogą dokonywać zakupów laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.