Powiat Białobrzeski beneficjentem kolejnego programu dotacyjnego – Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

23 kwietnia, 2021 Wyłączono przez admin

W odpowiedzi na złożone w lipcu 2020 roku wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych na terenie Powiatu Białobrzeskiego Wojewoda Mazowiecki K. Radziwiłł oraz Premier RP M. Morawiecki przyznali środki finansowe na realizację dwóch zadań:

– zadanie 1) Przebudowa drogi powiatowej relacji Sucha-Kamień o dł. 2,3 km.

– zadanie 2) Przebudowa drogi powiatowej relacji Ksawerów Nowy – Podlesie Duże – Grabowy Las w miejscowości Podlesie Duże o dł. 3,5 km.

– Zgodnie z zapowiedziami z początku kadencji kontynuujemy z Wicestarostą Bartłomiejem Kowalczykiem i pozostałymi Członkami Zarządu zrównoważony rozwój Powiatu oraz realizujemy sztandarową deklarację, że w ramach środków zewnętrznych w każdej gminie przeprowadzimy co najmniej jedną dużą inwestycję drogową. Dziś informujemy o kolejnym sukcesie i pozyskaniu środków na przebudowę ważnych dróg w gminie Białobrzegi i gminie Stromiec. Wkrótce kolejne odcinki dróg staną się komfortowe i bezpieczne dla naszych mieszkańców – mówi Starosta Białobrzeski Sylwester Korgul.

Wartość poszczególnych inwestycji przedstawia się następująco:

– zadanie 1) 1 775 830,53 zł

– zadanie 2) 2 439 219,41 zł

Dofinansowanie wynosi 60% tj. ponad 2 500 000 zł. Wkład własny został zagwarantowany przez Powiat Białobrzeski, Miasto i Gminę Białobrzegi oraz Gminę Stromiec.

– Składam serdeczne podziękowanie za wsparcie naszych inicjatyw Parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego na czele z Ministrem Markiem Suskim, Marszałkiem Stanisławem Karczewskim oraz wszystkim, bez których realizacja tych niezwykle ważnych i potrzebnych inwestycji drogowych nie byłaby możliwa. – dodaje Starosta Sylwester Korgul.