Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

9 listopada, 2020 Wyłączono przez admin

Informujemy o akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez portal edukacyjny dyktanda.pl

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a także zebranie środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im więcej osób przyłączy się do akcji, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

Każdy z uczestników ma możliwość zgłosić ważny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Przykładowo może to być wsparcie osoby chorej, albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zgromadzone środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze rezultaty, zostaną nagrodzone zwielokrotnioną siłą głosu – dzięki temu będą miały większy wpływ na wynik głosowania.

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy nie tylko osoby dorosłe, ale także uczniów szkół średnich i podstawowych. Za przygotowanie treści dyktand, dostosowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmujemy na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

Prosimy o podzielenie się powyższą informacją wraz z linkiem kierującym do strony zapisu na Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości na Państwa stronie internetowej oraz w profilach w mediach społecznościowych.

Może to być kilka zdań z linkiem lub grafika z linkiem do naszej strony (kilka różnych formatów można pobrać z naszego dysku Google: https://drive.google.com/drive/folders/1nir81xwHvOvy3JP74mCxlvm9wxC8jaGh?usp=sharing )

Informując o tej akcji swoich sympatyków i zachęcając ich do udziału, zwiększają Państwo szansę, że w głosowaniu wybrany zostanie Państwa cel.

W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt.

Do zobaczenia na Dyktanda.pl

Zespół Dyktanda.pl