Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych

29 września, 2022 Wyłączono przez admin

W dniu 28 września 2022r. w Białobrzegach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych rocznik 2008 – 2009 oraz 2010 i młodsi. Zawody odbywały się na malowniczo położonym terenie znanym wszystkim jako „Banaśka”. Biegom sprzyjała ładna pogoda, mimo że było chłodno i słonecznie.
Chłopcy z rocznika 2008 – 2009 mieli do pokonania dystans 1000 m, dziewczęta z rocznika 2008 – 2009, 2010 i młodsi miały do pokonania dystans 800 m. Chłopcy z rocznika 2010 i młodsi również mieli do pokonania ten sam dystans co dziewczęta. W sumie w zawodach wzięło udział około 70 uczniów. Wszystkich uczestników jak ich opiekunów przywitał Pan Karol Motyka nauczyciel wychowania fizycznego w PSP Nr 1 im. KEN w Białobrzegach, przedstawił zasady biegu, przebieg tras jak i dystans który ma do pokonania każdy rocznik. W zawodach wzięły udział uczniowie z PSP Białobrzegi oraz PSP w Starym Goździe.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Rocznik 2008 – 2009
Kategoria chłopcy:

1.PSP w Białobrzegach

2. PSP W Starym Goździe

Kategoria dziewczęta:

  1. PSP w Białobrzegach

Rocznik 2010 i młodsi

Kategoria chłopcy:

  1. PSP w Białobrzegach

2. PSP w Starym Goździe

Kategoria dziewczęta:

  1. PSP w Starym Goździe
  2. PSP w Białobrzegach

Pan Wicestarosta Bartłomiej Kowalczyk wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wręczył pamiątkowe dyplomy, puchary najlepszym drużynom oraz medale.


Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Białobrzegach.


Pan Wicestarosta Bartłomiej Kowalczyk składa podziękowania Panu Karolowi Motyce nauczycielowi wychowania fizycznego w PSP w Białobrzegach za organizację zawodów, obecnym nauczycielom wychowania fizycznego z PSP w Białobrzegach i PSP Stary Gózd za przygotowanie dzieci do zawodów oraz Pani pielęgniarce z SP ZOZ w Białobrzegach za opiekę medyczną.