Nowa karetka dla SPZOZ w Białobrzegach!

15 lipca, 2021 Wyłączono przez admin

Samorządowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach zakupił nowy pojazd ratownictwa medycznego. W dniu dzisiejszym nastąpiło włączenie karetki do systemu ratownictwa. Oznacza to, że od dziś nowy pojazd ratownictwa medycznego będzie służył ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego naszych mieszkańców. Zakup nowej karetki to efekt długotrwałego procesu starań, który nadzorowała Prezes Spółki Magdalena Sieczak.

Z tej okazji przedstawiciele dwóch samorządów prowadzących Zakład Opieki Zdrowotnej: Wicestarosta Białobrzeski Bartłomiej Kowalczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek spotkali się z Prezes Magdaleną Sieczak oraz Ratownikami Medycznymi, pracującymi na co dzień w białobrzeskiej bazie pogotowia ratunkowego.

Zakup nowej karetki oznacza wyłączenie z pracy wyeksploatowanego pojazdu i zastąpienie go nowoczesnym sprzętem wraz z pełnym wyposażeniem medycznym.

Zakup pojazdu możliwy był dzięki środkom finansowym pochodzącym z Funduszy Europejskich #FunduszowyPakietAntywirusowy, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Nowa karetka typu S to pojazd marki Renault Master. Koszt zakupu samochodu to 499 999,13 zł. Oprócz pojazdu w ramach dotacji zakupiono także wyposażenie: nosze główne z transporterem, krzesełko transportowe z systemem płozowym, defibrylator LifePak 15 oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS. W ramach projektu unijnego zakupiono również środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji za kwotę 19 800 zł!

obrazek