KOLEJNA POWIATOWA INWESTYCJA NA TERENIE GMINY PROMNA

Kolejna powiatowa inwestycja na terenie Gminy Promna

12 kwietnia, 2023 Wyłączono przez admin

W trakcie dzisiejszego objazdu inwestycji powiatowych Członkowie Zarządu Powiatu: Starosta Sylwester Korgul, Bartłomiej Kowalczyk – wicestarosta białobrzeski oraz Radny Leszek Gałkowski wizytowali przebudowę drogi powiatowej na odcinku Falęcice – Adamów.

W ramach trwających prac na długości blisko 3 kilometrów powstaje nowy ciąg pieszo – rowerowy. Na tej samej długości na drodze zostaną ułożone nowe warstwy asfaltu. Wzdłuż drogi powstaje także odwodnienie oraz zjazdy do posesji.

To kolejna inwestycja drogowa na terenie Gminy Promna. Cieszę się, że jako Radny Powiatu mogę wspierać kolejną już realizację inwestycji w naszej gminie. Po przebudowie dróg w Stanisławowie, Lisowie, Daltrozowie, Falęcicach i Piekartach oraz Broniszewie przyszedł czas na kolejne działania. To pokazuje naszą skuteczność i chęć pracy dla mieszkańców. – mówi Członek Zarządu Powiatu Leszek Gałkowski.

Wartość inwestycji to ok. 4 miliony złotych, z czego 95% kwoty pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Wkład własny został zapewniony przez Radę Powiatu Białobrzeskiego oraz Radę Gminy Promna.