briefing prasowy w Niedabylu

Briefing prasowy w Niedabylu

25 maja, 2020 Wyłączono przez admin

22 maja w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu odbył się briefing prasowy Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg, Ministra Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Starosty Białobrzeskiego Sylwestra Korgula.

W spotkaniu z mediami udział wzięli także Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz Dowódca Wojsk Terytorialnych gen. Wiesław Kukuła, Dyrektor DPS w Niedabylu Arkadiusz Śliwa oraz Wójt Gminy Stromiec Krzysztof Stykowski. Podczas briefingu podsumowano wsparcie udzielone domom pomocy społecznej w walce z koronawirusem.

– Dzisiaj przychodzi czas aby powiedzieć “dziękuję”. (…) Dziękuję za potężne wsparcie ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi oraz Wojskom Obrony Terytorialnej, którzy byli wszędzie tam, gdzie ta pomoc była potrzebna (…) i Państwu samorządowcom. Dziękuję Panu Kierownikowi, że jako pierwszy pokazał, że można sprawnie, w trudnej sytuacji zatroszczyć się o swoich pensjonariuszy – podziękowała Minister Marlena Maląg.

Podziękowania wybrzmiały także ze strony Starosty Powiatu Białobrzeskiego Sylwestra Korgula:

– Uważam, że wizyta dwóch ministrów odpowiadających za pracę resortów, które w trakcie zwalczania epidemii odgrywają szczególne znaczenie jest nobilitacją dla pracowników Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Oznacza to, że ich ciężka praca i zaangażowanie zostają docenione na najwyższym szczeblu. My z poziomu samorządu także wyrażamy wielką wdzięczność za wytężoną pracę, która doprowadziła do szczęśliwego zakończenia kryzysowej sytuacji w placówce. Chcielibyśmy się spotkać z całą kadrą, jednak przepisy i zalecenia sanitarne jeszcze na to nie pozwalają. Podczas krótkiego spotkania przedstawiciele personelu mieli okazję rozmowy z Ministrami, gdzie podzielili się sugestiami i spostrzeżeniami. – powiedział po spotkaniu w Niedabylu Starosta Sylwester Korgul.

Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak podziękował żołnierzom Wojska Polskiego za niesienie pomocy potrzebującym w różnych miejscach w Polsce. W Niedabylu pomoc ta polegała na wsparciu logistycznym i dostarczaniu posiłków dla pensjonariuszy i kadry. W niektórych miejscach konieczna była m.in. ewakuacji podopiecznych i dezynfekcja obiektów. W całość przedsięwzięcia zaangażowani byli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Zadaniem Wojska Polskiego jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom. W sytuacji również takiej, z jaką mamy dziś do czynienia, a więc w sytuacji epidemii. Od pierwszego dnia żołnierze Wojska Polskiego byli na posterunku, byli obecni, wspierali tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Żołnierze Wojska Polskiego udowodnili po raz kolejny, że można na nich liczyć– powiedział podczas konferencji w Niedabylu Mariusz Błaszczak.