Białobrzegi Powiat Witamy
dla słabowidzących FB logo BIP logo

Start   ->   Starostwo   ->   Aktualności

Aktualności

Konkursy recytatorskie rozstrzygnięte! Oto jak poradzili sobie uczniowie z powiatu białobrzeskiego

Eliminacje powiatowe trzech konkursów recytatorskich – XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego, 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” oraz 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – po raz kolejny zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Białobrzegach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach przyciągnęły liczbę 55 uzdolnionych recytatorów.


Przesłuchania odbyły się 20 marca br. w sali tanecznej MGOK-u w Białobrzegach, natomiast popisy młodych recytatorów oceniało profesjonalne jury w składzie: Marian Popis – Przewodniczący, wiceprezes Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemi Radomskiej”,  Hanna Jaworska – członek Zarządu Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemi Radomskiej” oraz Zofia Miecznikowska – członek Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemi Radomskiej”.


Komisja postanowiła przyznać następujące nominacje i wyróżnienia:


XXXV Mały Konkurs Recytatorski:
I.    kategoria 5-6 lat (przedszkola i klasy „0”)
1.    Nela Rączka (PP Nr 1 Białobrzegi) – NOMINACJA
2.    Julia Nobis (PSPS Stary Gózd) – wyróżnienie
3.    Oliwia Jarosińska (PSP Dobieszyn) – wyróżnienie


II.    kategoria 7-11 lat (klasy I-IV)
1.    Dorota Pietrasik (PSP Sucha) – wyróżnienie


III.    kategoria 12-14 lat (klasy V-VII)
1.    Katarzyna Kusak (PSP Boże) - NOMINACJA
2.    Karolina Adach (PSP Stromiec) – NOMINACJA
3.    Magdalena Deleska (PSP Stromiec) – wyróżnienie
4.    Stanisław Leśnowolski (PSP Stara Błotnica) – wyróżnienie
5.    Julia Barańska (PSP Olkowice) – wyróżnienie
6.    Maja Traczyk (PSP Kostrzyń) – wyróżnienie


IV.    kategoria 15-16 lat (gimnazja)
1.    Julia Jodłowska (PG Białobrzegi) – NOMINACJA
2.    Wiktoria Adamczyk (PG Stromiec) – wyróżnienie


41. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”:
I.    kategoria klasy 0-III
1.    Alicja Pałczyńska (PSP Sucha) – NOMINACJA
2.    Aleksandra Miros (PP Nr 1 Białobrzegi) – wyróżnienie
3.    Róża Falkowska –(PP Nr 1 Białobrzegi) – wyróżnienie


II.    kategoria klasy IV-VI
1.    Dominik Zbiciak (PSP Stara Błotnica) – wyróżnienie
2.    Julia Zalewska (PSP Boże) – wyróżnienie
3.    Wiktor Wrona (PSP Stromiec) – wyróżnienie
4.    Iga Babik (PSP Białobrzegi) – wyróżnienie


III.    kategoria klasy VII – gimnazja
1.    Alicja Sułkowska (PG Stromiec) – NOMINACJA
2.    Kacper Traczyk (PSP Wyśmierzyce) – wyróżnienie
3.    Natalia Jaroszek (PG Stromiec) – wyróżnienie

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski:
I.    TURNIEJ RECYTATORSKI
1.    Beata Chmielewska (LO Białobrzegi) – NOMINACJA
2.    Marta Koperska (LO Białobrzegi) – NOMINACJA
3.    Weronika Kawecka (LO Białobrzegi) – NOMINACJA
4.    Marianna Kośla (LO Białobrzegi) – NOMINACJA
5.    Klaudia Burska (ZSP Białobrzegi) – NOMINACJA
6.    Natalia Wójcik (ZSP Białobrzegi) – NOMINACJA
7.    Kinga Łubińska (LO Białobrzegi) – wyróżnienie
8.    Ewa Duda (ZSP Białobrzegi) – wyróżnienie
9.    Natalia Kopycka (ZSP Białobrzegi) - wyróżnienie


II.    TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ
1.    Beata Chmielewska, Michał Chmielewski (LO Białobrzegi) – NOMINACJA
2.    Izabela Osowska (ZSP Białobrzegi) – NOMINACJA

Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nominowani i wyróżnieni dodatkowo nagrody rzeczowe. Nadmieniamy, iż wszyscy nominowani będą reprezentowali nasz powiat w eliminacjach rejonowych. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach wyższego szczebla.

 

 

 

 

 

POZYSKANE ŚRODKI

66 683 686 zł 22 627 265 zł

WŁADZE POWIATU

Władze powiatu Andrzej Jacek Oziębło
Starosta Pytania do Starosty

KONTAKT

Powiat Białobrzeski
Pl. Zygmunta Starego 9
26-800 Białobrzegi
NIP:798-14-64-078
REGON: 670223132
tel. 48 6133414
fax 48 6133420
e-mail: sekretariat@bialobrzegipowiat.pl

KALENDARIUM

GALERIA

Lider regionu 2012 Lider Regionu 2013 Lider Regionu Samorząd Równych Szans Lider RPO WM _125508_fot.jpg